Slideshow Image 3
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3

NOWOŚĆ! KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA

Zapraszamy do zapoznania z ofertą.
Rekrutacja trwa!

ZOBACZ WIĘCEJ >

PRZERWA W PRACY SEKRETARIATU

W dniach 7.08. oraz 08.08.2017 r. Sekretariat Szkół będzie nieczynny

JEŚLI CHCESZ ZOSTAĆ NASZYM UCZNIEM

Planujesz podjąć naukę w szkole podstawowej, liceum albo w szkole zaocznej? Zapraszamy do działu rekrutacja lub bezpośredniego kontaktu.

JESTEŚMY NA FACEBOOKU!

To najszybszy sposób aby być na bieżąco z życiem naszej szkoły.
Polub nasz profil i nie przegap żadnej informacji!

Fanpage Gimnazjum Katolickiego
im. Św. Wojciecha

Instytucje wspierające

Dane kontaktowe

Centrum Kształcenia im. Św. Wojciecha
Prowadzone przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Archidiecezji Gdańskiej

Ul. Piecewska 9, 80-288 Gdańsk-Morena

Telefon: (58) 345 82 74 sekretariat
Telefon komórkowy: 698 172 709

Telefon Dyrektora Centrum: 509 596 169

Napisz do nas: sekretariat@szkolywojciecha.pl

Nr rachunku bankowego:
92 1090 1098 0000 0001 3242 3774

MOJE SPOTKANIE Z EKSPERYMENTEM

 

Interesuje Cię otaczający świat i to jak jest zbudowany? Lubisz robić coś ciekawego a przy tym dobrze się bawić? A może Twoją pasją są eksperymenty i doświadczenia? Jeśli tak to ta oferta jest właśnie dla Ciebie! Mamy do zaproponowania Zajęcia pozalekcyjne w pracowni chemicznej "Moje spotkanie z eksperymentem". W ramach zajęć będziesz miał okazję nauczyć się projektować i wykonywać wiele efektownych doświadczeń chemicznych a nawet zaproponować swoje pomysły. Jeśli lubisz nowoczesne podejście do nauki to mamy do zaoferowania także doświadczenia chemiczne w rzeczywistości rozszerzonej - przyjdź i przekonaj się jak to działa! Ponadto dla zainteresowanych jest także możliwość wspólnego przygotowywania się do konkursów i olimpiad chemicznych. Serdecznie zapraszamy!

Zajęcia odbywają się  w środy, w godzinach 15:30-16:15

 


 

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE Z ZAKRESU EDUKACJI CZYTELNICZO-MEDIALNEJ "POKOCHAJ CZYTANIE"

 

Współczesna biblioteka coraz częściej staje się mediateką, a zbiorom książkowym i czasopismom towarzyszą nagrania dźwiękowe i filmowe, a także programy komputerowe i dyski multimedialne, pojawiła się konieczność rozszerzenia zadań edukacji bibliotecznej. Wpływ mass mediów na kształtowanie się postaw i charakterów uczniów, wymusił konieczność wprowadzenia edukacji medialnej. Współczesne media to nie tylko środki uczenia się ale także narzędzia komunikowania medialnego i pracy intelektualnej. Poza rolą edukacyjną media jako źródło wiadomości, mają wpływ na proces wychowawczy. Stały się bowiem podstawowym źródłem wzorów zachowań i źródłem wpływów na kształtowanie postaw. W trakcie całego procesu dydaktycznego należy kształcić i doskonalić te umiejętności, które warunkują samodzielne, ciągłe zdobywanie wiedzy czytelniczej i medialnej i przygotowują uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym. Program został dostosowany do możliwości uczniów trzeciego etapu edukacyjnego. Procedury osiągania szczegółowych celów edukacyjnych ujęte zostały obok realizowanych zagadnień tematycznych, aby nie ograniczać inwencji nauczyciela prowadzącego dane zajęcia edukacyjne. Program obejmuje też ewaluację – propozycję metod, ocen i narzędzi do diagnozowania osiągnięć uczniów.

Zajęcia odbywają  się w czwartki o godzinie 8:00  


 

MODUŁ JĘZYKOWY "EASY ENGLISH" DLA KLASY 1 GIMNAZJUM

 

Moduł poświęcony jest utrwaleniu wprowadzonego materiału poprzez gry językowe, zabawy, elementy dramy i mnemotechniki pozwalające na sprawniejsze zapamiętywanie materiału leksykalnego i gramatycznego. W mnemotechnikach wykorzystuje się rymowanki, obrazki, opowiadania, piosenki ,ruch, kolor. Pozwala to uniknąć nudy. Różnorodność możliwości czyni lekcje ciekawszymi, co w rezultacie przekłada się na większe zainteresowanie i zaangażowanie uczniów oraz lepsze efekty kształcenia. 

Zajęcia odbywają się  w e wtorki w godzinach 15:30- 16:15

 


 

"KROK PO KROKU DO EGZAMINU" WARSZTATY PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU GIMNAZJALNEGO Z MATEMATYKI

 

Czy myślałeś już w jaki sposób przygotujesz się do egzaminu? Czy często zadajesz sobie pytania: Czy dam radę? Jak sobie z tym poradzę? Czy wszystko już potrafię? Do tego wszystkiego czas nieubłagalnie depcze Ci po piętach.  Jesteś jak sportowiec przed zawodami. Zbliża się termin, lecz masz jeszcze chwilę na trening. Nie czekaj! Przyjdź na warsztaty matematyczne , a do wiesz się m.in. jak rozwiązywać zadania egzaminacyjne oraz umiejętnie zarządzać czasem.  Bądź zwycięzcą na mecie!

Start w każdy poniedziałek o 7:15

 


 

ZROZUMIEĆ ŚWIAT

 

Serdecznie zapraszam uczniów naszej szkoły na zajęcia językowo -filmowe ,, Zrozumieć siebie." Na zajęciach będziemy czytać uproszczone wersje książek z literatury anglojęzycznej. Ponadto obejrzymy  wybrane ekranizacje literatury anglojęzycznej. Zajęcia te mają na celu wzbogacenie słownictwa oraz opanowanie umiejętności.  

Zajęcia odbywają  się we wtorki o godzinie 15:30-16:15  

 


 

SPOTKANIA WSPÓLNOTY ALFA Spotkania wspólnoty ALFA

 

Sa to cotygodniowe spotkania młodzieżowe, na które składają się luźne pogaduchy przy przekąskach i napojach, wysłuchani krótkiego nauczania oraz dyskusjach tematycznych. Młodzi dzielą się podczas nich wiarą, integrują się, poruszają tematy życiowe i te mniej ważne, budując przyjaźnie i tworząc wspólnotę. Raz do roku odbywa się w ramach spotkań 10 tygodniowy kurs formacji duchowej "ALFA", od których wspólnota bierze swoją nazwę. 

Czas spotkań: każdy wtorek, godzina 15.30

 


 

ŚWIAT JEST TEATREM, A AKTORAMI LUDZIE

 

Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych uczniów-zarówno z gimnazjum, jak i z liceum. Lubisz chodzić do teatru? Oglądać rozmaite spektakle? A może chcesz spróbować swoich sił jako aktor? Lubisz wyzwania? Chcesz sprawdzić swoje możliwości jako reżyser widowiska? A może po prostu chcesz wspólnie z nami stworzyć coś, co zostanie w pamięci wszystkich na lata? Na naszych zajęciach poznamy m.in tajniki pracy nad realizacją własnych scenariuszy, poznamy w praktyce pracę aktora nad rolą, nauczymy się zasad emisji głosu i interpretacji tekstów mówionych, przygotujemy własne widowiska teatralne, a żadne szkolne wydarzenie nie obędzie się bez naszego aktywnego udziału. Lubisz wyzwania? Sprawdź jak twórczo i przyjemnie można się z nimi zmierzyć!  Zapraszamy!

Zajęcia odbywają  się we wtorki w godzinach 14:35-15:20

 


 

FASCYNUJĄCY ŚWIAT BIOLOGII

 

Zajęcia mają na celu rozwijać zainteresowania uczniów i zaspokajać ich ciekawość. W ramach warsztatów poruszać będziemy w głównej mierze zagadnienia zgłoszone przez uczestników. Prowadzący warsztaty wprowadzi podopiecznych w niezwykle interesujący „świat” biologii molekularnej. Na początku cyklu spotkań zostaną omówione etapy ekspresji genów, aby móc zgłębiać tajniki biotechnologii i diagnostyki molekularnej. Obecnie wraz z uczniami omawiamy budowę i funkcjonowanie wirusów. Uczestnicy poszerzają swoją wiedzę o mechanizm replikacji wirusa w komórce gospodarza (na przykładzie wirusów grypy człowieka i zwierząt). W trakcie zajęć zostaną przedstawione metody leczenia i diagnozowania chorób wirusowych. Zostanie również poruszone zagadnienie szczepień i nabywania odporności przez organizm człowieka. W ramach zajęć pozalekcyjnych przewidziane są również spotkania terenowe, które odbędą się w innym terminie niż zajęcia w klasie.

Spotkania odbywają się w środę, 7.15-8.00

 


 

KLUB PODRÓŻNIKA

 

Klub podróżnika to grupa kilkunastu chętnych uczniów zrzeszonych w szkolnym kole turystycznym zarówno gimnazjum jak i liceum, którzy odpowiednio przygotowani planują, organizują i realizują wyjazd pod koniec roku szkolnego do wyznaczonego przez siebie miejsca. Klub to również cykliczne spotkania koła turystycznego, na których młodzież poznaje miejsca później odwiedzane. To spotkania z podróżnikami, ludźmi często odwiedzającymi różne zakątki całego świata. Główne cele projektu to zaszczepienie wśród uczniów pasji podróżniczej, nauka samodzielności w prostych czynnościach samoobsługowych podczas wycieczek, kształtowanie postaw społecznie akceptowanych podczas podróży środkami komunikacji, podczas wizyt w kawiarniach i restauracjach oraz podczas zwiedzania obiektów zabytkowych, kształcenie wrażliwości uczniów, poczucia własnej wartości, umiejętności radzenia sobie ze stresem związanym z samodzielnym podróżowaniem bez rodziców, poznawanie najpiękniejszych regionów Polski i jej zabytków, doświadczenie kultury, historii i geografii Polski oraz integracja między klasowa uczniów.

Zajęcia odbywają  się we wtorki w godzinach 15:30-16:15

 


 

ZACZĘŁO SIĘ W GDAŃSKU

Spotkania odbywają się we wtorki o godzinie 14:30-15:30

 


 

MATEMATYKA DA SIĘ LUBIĆ

Spotkania odbywają się w czwartki o godzinie 13:30-14:15 (co drugi tydzień) Spotkania odbywają się w piątki 8:00-8:45 (co drugi tydzień)

 


 

Deutsch ist leichter als du denkst.

 

Lern und Spiel! Niemiecki łatwiejszy niż myślisz. Ucz się i graj! Głównym celem zajęć podczas trwania kola języka niemieckiego jest wzbudzenie w dziaciach chęci odkrywania elementów kultury Niemiec i krajów niemieckiego obszaru językowego, jak i poszerzenie i utrwalanie materiału poprzez gry i zabawy, który poznaliśmy na lekcjach. Dla dzieci dwujęzycznych opracowałam również indywidualny i ciekawy program nauczania.

 

Jak to wygląda?
Jeśli Twoje dziecko lubi układać puzzle i chce pomóc nam zbudować z nich mapę Niemiec, są to zajęcia specjalnie dla niego. Budowanie zdań i odmiana czasowników również nie jest straszna, gdy opiera się na zabawie w „Domino” opisującej przebieg dnia bajkowej rodziny z Berlina.

 

Pory roku i pogoda?
Nic prostszego! Razem wykleimy plakaty przedstawiające różne zjawiska atmosferyczne i formy aktywności sportowej w danej porze roku. By było zabawniej, każdy z nas pobawi się w prezentera prognozy pogody używając tablicy interaktywnej.

 

Jedzenie i picie? Na żywo!
Przy pomocy plastikowych zabawek przedstawiających artykuły spożywcze po wyposażenie kuchenne będziemy odgrywać scenki z restauracji, kuchni i ulubionych miejscach, w których lubimy jeść.

 

Czasy przeszłe? Jak je poznać?
Przy pomocy kostki do gry oraz patyczków, do których będziemy poszukiwali par w postaci odpowiednich form.

 

Przyimki? Brzmi groźnie?!
Nie u nas w szkole! Razem poprzez grę „Wyspa przyimków” wybierzemy się do krainy piratów, których będziemy namierzać a po tym opisywać ich położenie za pomocą kolorowych kart i plansz. Za każdą poprawną odpowiedź czeka nagroda . Elementy kultury Niemiec poznasz dzięki grom i filmom edukacyjnym, które porwą Cię w podróż przez bajeczne Niemcy. Zajęcia te mają wpaść dzieciom w pamięć i dostarczyć wrażeń, które zapamiętają nieświadomie w związku z czym będą stosować je na lekcjach i w życiu. Jestem doświadczonym nauczycielem kilku języków obcych i wiem, jak ważne jest podejście do dziecka i zainteresowanie go zarówno łatwym, jak i trudnym tematem.