Slideshow Image 3
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3

NOWOŚĆ! KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA

Zapraszamy do zapoznania z ofertą.
Rekrutacja trwa!

ZOBACZ WIĘCEJ >

PRZERWA W PRACY SEKRETARIATU

W dniach 7.08. oraz 08.08.2017 r. Sekretariat Szkół będzie nieczynny

JEŚLI CHCESZ ZOSTAĆ NASZYM UCZNIEM

Planujesz podjąć naukę w szkole podstawowej, liceum albo w szkole zaocznej? Zapraszamy do działu rekrutacja lub bezpośredniego kontaktu.

JESTEŚMY NA FACEBOOKU!

To najszybszy sposób aby być na bieżąco z życiem naszej szkoły.
Polub nasz profil i nie przegap żadnej informacji!

Fanpage Gimnazjum Katolickiego
im. Św. Wojciecha

Instytucje wspierające

Dane kontaktowe

Centrum Kształcenia im. Św. Wojciecha
Prowadzone przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Archidiecezji Gdańskiej

Ul. Piecewska 9, 80-288 Gdańsk-Morena

Telefon: (58) 345 82 74 sekretariat
Telefon komórkowy: 698 172 709

Telefon Dyrektora Centrum: 509 596 169

Napisz do nas: sekretariat@szkolywojciecha.pl

Nr rachunku bankowego:
92 1090 1098 0000 0001 3242 3774

Katolickie Gimnazjum im. Św. Wojciecha - szkoła przyjazna niepełnosprawnym.

W Katolickim Gimnazjum im. Św. Wojciecha kładziemy nacisk na wyrównywanie szans uczniów niepełnosprawnych. Wiemy, że wartościowi młodzi ludzie doświadczeni ograniczeniami fizycznymi czy umysłowymi spotykają się często z niezrozumieniem i odrzuceniem, w naszej szkole od lat tworzymy klasy integracyjne, w których stwarzamy przestrzeń bezpieczeństwa i ukierunkowanego rozwoju każdego ucznia.

W szkole obok doświadczonych nauczycieli specjalistów pracują także pedagog specjalny, oligofrendopedagog, surdopedagog oraz tyflopedagog.

Prowadzimy unikalne zajęcia dogoterapii (czyli terapii z wykorzystaniem specjalnie wyszkolonego psa) sprzyjące pełniejszemu rozwojowi uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i stymulujące poprawę zdolności komunikacyjnych oraz zwiększające poczucie własnej wartości.

Zapewniamy profesjonalną i kompleksową opiekę, do każdego ucznia podchodzimy indywidualnie dostosowując materiał do jego potrzeb, wspierając rodziców i pozostając z nimi w ścisłym kontakcie.

Poprzez profesjonalną stymulację, dopasowanie programu i metod pracy grono pedagogiczne przygotowuje uczniów do wejścia w dorosłość i pomaga w uzyskaniu samodzielności.
W trakcie zajęć rewalidacyjnych niepełnosprawna młodzież doskonali zaburzone funkcje, co zwiększa dodatkowo szans na odniesienie sukcesu zarówno edukacyjnego jak i społecznego.

Wraz z młodzieżą uczestniczymy w życiu społecznym poprzez wyjścia do muzeów, teatru, planetarium, Centrum Hewelanium czy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, odwiedziliśmy też Wydział Kryminalistyki Komendy Głównej Policji w Gdańsku.

Posiadamy salę przyjazną uczniom z wadami słuchu, pomieszczenie jest wygłuszone co stwarza komfortowe warunki młodzieży z apatami słuchowymi i implantami.

Osoby z uszkodzonym wzrokiem pracują na materiałach dostosowanych do ich potrzeb, a kameralna przestrzeń budynku ułatwia poruszanie się po szkolnych korytarzach.