Szkoła Podstawowa

SZKOŁA PODSTAWOWA


Szkoła Podstawowa mieści się niemal w centrum dzielnicy Gdańsk Morena, przy Parafii Bożego Ciała. Jesteśmy bezpieczną i przyjazną dla ucznia placówką, która stawia na indywidualne podejście do wykształcenia. Nasza podstawówka oferuje kameralne klasy oraz innowacyjne metody nauczania. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy wychowawczej i edukacyjnej, a nasi nauczyciele wciąż podnoszą swoje kwalifikacje podczas szkoleń, warsztatów i spotkań superwizyjnych.
Nasi nauczyciele to profesjonaliści, pracują z pasją i potrafią rozwinąć w uczniach zamiłowanie do nauki.


Dlaczego nasza szkoła jest wyjątkowa?

  • W Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Wojciecha w Gdańsku kształcimy według wartości katolickich i patriotycznych
  • tworzymy klasy integracyjne z innowacyjnym programem nauczania
  • dysponujemy multimedialnymi salami lekcyjnymi oraz dobrze wyposażoną pracownią komputerową
  • organizujemy ciekawe wycieczki edukacyjne (interaktywne wystawy, place zabaw, muzea, teatr, filharmonia)
  • posiadamy bogate kalendarium wydarzeń szkolnych, dostosowane do wymagań rodziców i potrzeb dzieci
  • rozwijamy talenty uczniów, oferując różnorodne koła zainteresowań
  • dobra lokalizacja placówki (Gdańsk – Morena)
  • proponujemy atrakcyjne czesne

Zajęcia pozaszkolne dla Twojego dziecka

• muzyczne: „Wesoła nutka”,
• przyrodnicze: „ Miłośnicy przyrody”,
• językowe: angielski, niemiecki,
• informatyczne: „ Mój świat pikseli i megabajtów”,
• teatralne: „Teatr uczy, bawi i wychowuje”
• kulinarne: „Akademia Małego Kucharza”
• plastyczne: „ Mali Artyści”
• krawieckie: „ Gałganek i niteczka”


W jaki sposób nauczamy w Katolickiej Szkole

Podstawowej im. św. Wojciecha?

Płaszczyzna przejścia między przedszkolem a szkołą powinna być płynna. Dzieci, kończąc przedszkole często słyszą od dorosłych: “Teraz skończy się zabawa, a rozpoczną obowiązki”. Nic więc dziwnego, że dzieci z onieśmieleniem przekraczają próg szkoły. Widzą w sali – zamiast przedszkolnego dywanu pełnego zabawek – jedynie ławki szkolne i dumnie wiszącą tablicę.
U nas jest inaczej.
Są ławki szkolne i tablica, ale jest też kolorowy dywan z zabawkami. Gdy dzieci kształcą technikę pisania i umiejętność zapisywania liczb zasiadają w ławkach, ale lekcje są też prowadzone na dywanie, ponieważ dzieci najlepiej się uczą podczas wspólnej zabawy i rozmowy. U nas uczniów tulimy do serca, pomagamy pokonywać trudności i pękamy z dumy, gdy na naszych oczach osiągają sukcesy.

 


Metody pracy w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Św. Wojciecha.

W naszej szkole realizowany jest program dwujęzyczny. Większość zajęć jest przeplatana wówczas językiem angielskim. Realizujemy również koncepcję inteligencji wielorakich wg Howarda Gardnera, która pozwala każdemu dziecku realizować się na swoim poziomie rozwoju.
Mali uczniowie są pełni energii. My, jako Grono Pedagogiczne rozumiemy, że dzieci nie lubią siedzieć w ławce i biernie słuchać wykładanego dla nich tematu. Jesteśmy otwarci, kreatywni, spontaniczni i chętnie odpowiadamy na dziecięce pytania. W pracy z małymi uczniami priorytetem jest dla nas ich aktywizacja. Pracujemy metodą projektu. Aktywizacja jest kluczowa dla prawidłowego przeprowadzenia lekcji i zainteresowania dzieci tematem. Może ona objawiać się w różnych formach, tak naprawdę granicą jest jedynie indywidualna kreatywność pedagoga. Dbamy o pozytywną i życzliwą atmosferę w klasie. Nasi uczniowie tworzą zgrane zespoły, lubią siebie nawzajem i obdarzają siebie zaufaniem. Powierzamy naszym uczniom różne zadania, może to być np. układanie puzzli, gra, ucząca logicznego myślenia i rozwijająca spostrzegawczość czy grupowe odgrywanie scenariusza. Chodzi o taką formę aktywizacji, która pozwoli uczniom na przydzielenie sobie nawzajem roli. Uczniowie zastanawiają się nad nimi, a następnie na drodze praktyki odkrywają swobodę wspólnego podejmowania decyzji i doświadczają satysfakcji ze wspólnie osiągniętego celu. Jedną z form aktywizacji jest tzw. “burza mózgów” znana też pod nazwą Metoda Osborna. Dzieci w jak najkrótszym czasie muszą znaleźć jak najwięcej pomysłów na rozwiązania jakiegoś problemu. Ta metoda świetnie wpływa na swobodę wypowiadania się, debatowania i wymieniania się poglądami. Proponujemy też uczniom trening twórczego myślenia, który rozwija wyobraźnię i ćwiczy pamięć. Pomaga w zapamiętywaniu większej ilości liczb poprzez budowanie schematu skojarzeń. W pracy z dziećmi podstawą jest dla nas uśmiech i otwarty umysł.


Warunki rekrutacji 2019/2020

Pierwszeństwo w przyjęciu do Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Wojciecha mają uczniowie, których rodzice pragną, by ich dzieci rozpoczęły lub kontynuowały naukę w szkole prowadzonej wg wartości katolickich i patriotycznych. Wspólna rozmowa rodzica oraz dziecka z Dyrektorem pozwala ocenić potrzeby dziecka oraz poznać oczekiwania rodzica.

Informujemy, że otwieramy rekrutację do klas:  1 – 8 (w sprawie rekrutacji do innych klas prosimy o kontakt)

Potrzebne dokumenty:

Dodatkowe dokumenty:

• Dla pierwszoklasistów: zaświadczenie o spełnianiu obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego oraz informacja o              gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej.
• dla kl. 2-8 świadectwo z poprzedniej klasy szkoły podstawowej.

 

Opłaty:
• miesięczne czesne – 300 zł

Dokumenty przyjmowane są w sekretariacie szkoły w Gdańsku, przy ulicy Piecewskiej 9 od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.00 do 14.00


Galeria zdjęć

FACEBOOK SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Katolickie Szkoły im. Św. Wojciecha, ul. Piecewska 9, 80-288 Gdańsk-Morena, zadzwoń do nas: 58 345 82 74 lub napisz:  sekretariat@szkolywojciecha.pl

© Katolickie Szkoły im. Św. Wojciecha w Gdańsku. 2017 | Wykonanie strony internetowej: ImpactProject